HİSAR-A VE HİSAR-O SURİYE'DE ! (BİZ DEMİŞTİK !) / Yerli Hava Savunma Sistemi Hisar Suriyede !! 2020

KAYNAK 1:https://www.trthaber.com/haber/guncel/hisar-idlibde-kalkan-olacak-464558.html
KAYNAK 2: https://www.yenisafak.com/gundem/suriye-sinirina-hisar-kalkani-son-on-yilin-en-onemli-calismasi-tum-hedefleri-koruyacak-3527983


T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail DEMİR, HİSAR-A Alçak İrtifa Hava Savunma Sistemi’nin bir hafta içerisinde Suriye’ye konuşlandırılacağını açıkladı.
Hisar-a suriyede !
Başkan DEMİR tarafından yapılan açıklamada, “Parçacıklı mühimmat atan KORKUT sistemimiz şu anda sahada. Ama büyük bir müjde olarak şunu söyleyebiliriz, HİSAR-A ve HİSAR-O sistemlerimiz sahada olacaklar. Bu harekat esnasında da bu hava sistemlerimizin sahaya kurulduğunu, önümüzdeki birkaç gün içerisinde göreceğiz. Bu özverili çalışmaları için ASELSAN ve Roketsan’a teşekkür ederiz.” ifadelerine yer verildi.
HİSAR-A ve HİSAR-O Hava Savunma Sistemleri suriyede !
Türkiye’nin Alçak ve Orta İrtifa Hava Savunma ihtiyacının giderilmesi amacıyla, Alçak İrtifa Hava Savunma Füze Sistemi Projesi (HİSAR-A) ve Orta İrtifa Hava Savunma Füze Sistemi Projesi (HİSAR-O) tasarım ve geliştirme dönemi sözleşmesi 20 Haziran 2011’de ilgili kurumlar arasında imzalanmıştır.
Alçak İrtifa Hava Savunma Füze Sistemi (HİSAR-A) ve Orta İrtifa Hava Savunma Füze Sistemi (HİSAR-O); sabit ve döner kanatlı hava araçlarının, seyir füzelerinin, insansız hava araçlarının ve havadan karaya atılan füzelerin imhasını gerçekleştirebilmektedir.


#hisar #hisara #hisaro #savunmasanayi #havasavunmasistemi
#tsk #aselsan #haber

Ne alsam Resmi Twitter Hesabı :https://twitter.com/NeAlsam11

See also